ویزا

اخذ ویزای کشورها

اخذ ویزای کشورها، اخذ یک مجوز رسمی است که اجازه می‌دهد تا شخص به طور قانونی وارد کشور خارجی شود. ویزا معمولا در گذرنامه دارنده، مهر می‌شود. انواع مختلفی برای ویزاها وجود دارد که هرکدام در کشور میزبان دارای حقوق و شرایط متفاوتی هستند و مدارکی که برای دریافت آن‌ها باید ارائه کنید، متفاوت است.

چگونگی اخذ ویزا

چگونگی اخذ ویزا با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. موارد مورد نیاز به طور معمول شامل پر کردن فرم درخواست ویزا، تهیه گذرنامه شما در صورت لزوم، عکس و مدارک اضافی مانند برنامه سفر و پرواز، رزرو هتل یا دعوت نامه شماست. بسیاری از کشورها همچنین هنگام صدور ویزا دستورالعمل‌های عدم پذیرش را دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

مدارک معمول که در شرایط اخذ ویزای کشورهای مختلف ذکر شده است شامل، پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار، مدارک شناسایی که هویت فرد را مشخص می‌کنند. مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد، صورت‌حساب بانک و … عکس واضح و جدید از فرد متقاضی. این موارد مدارک کلی برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف است. اگر ویزا برای مقاصد خاصی مانند تحصیل یا کار صادر می‌شود باید مدارک مورد نیاز برای اثبات این امر نیز به سفارت مربوطه ارائه شود. به عنوان مثال شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی نیاز به مدارکی مبنی بر پذیرش فرد در دانشگاه یا مدرسه مشخصی در آن کشور را دارد. 

مدت زمان صدور ویزا

مدت زمان صدور ویزا به نوع ویزای درخواستی، کشوری که به آن درخواست می‌دهید و شرایط شما می‌تواند بستگی داشته باشد. برای مثال در حالی که ویزای توریستی ممکن است در چند روز کاری و سریع برای شما صادر شود، اما ویزاهای تحصیلی و کاری روند پیچیده‌تری برای صدور دارند و همین امر موجب شده تا مدت زمان صدور این نوع از ویزاها بیشتر باشد. 

شرایط کلی اخذ ویزا

بعضی از ویزاها باید در بدو ورود به کشور مقصد صادر شوند و گروهی دیگر نیز قبل از سفر، از طریق سفارت و یاکنسولگری کشور مقصد سفر صادر می شود. در بعضی از موارد، مسافرین خارجی می توانند به دفاتری که تخصص در اخذ ویزا دارند، مراجعه کرده و این امر را به آن ها واگذار کنند. آژانس ها، به وسیله مقامات خارجی، سفارت و یا کنسولگری به نمایندگی از مسافران بین المللی مجاز به درخواست ویزا برای مسافرت هستند. نیاز و یا عدم نیاز به اخذ ویزا به طور کلی به تابعیت متقاضی، طول مدت اقامت و فعالیت هایی که ممکن است متقاضی مایل به انجام آن در کشور مقصد باشد، بستگی دارد. این موراد ممکن است دسته های مختلف ویزا را با شرایط مختلف مساله تعیین کنند.

ارتباط با ما

برای مشاوره رایگاه سفر و اقامت فرم زیر را پر کنید

دفتر مرکزی:

خیابان امام خمینی - پلاک ۲۶

شماره تماس:

۰۹۱۲۳۳۲۲۵۲۸

آدرس ایمیل:

payatouran@gmail.com